O muzikálu

Jedná se o první uvedení úspěšného muzikálu amerického autora Stephana Dolginoffa v ČR. Režie tohoto kontroverzního muzikálu Thril Me – Spalující vášeň se ujal Lumír Olšovský. Je to nejznámější a nejúspěšnější dílo za něž byl ve třech kategoriích (muzikál, hudba, režie) nominován na prestižní cenu DRAMA DESK AWARD. Uvedení tohoto muzikálu můžeme zařadit do žánru kriminálního thrilleru. Muzikál byl poprvé uveden v New Yorku v roce 2003. Dočkal se pak řady uvedení a ocenění po celém světě. Kromě amerických a evropských měst byl uveden také v Jižní Koreji, Japonsku atd.

Českou verzi  muzikálu v překladu Hany Novákové režíruje Lumír Olšovský. „Násilí, manipulace, závislost – témata, o kterých se nechce ani mluvit. Ano, můžeme předstírat, že neexistují. Přitom svět je dnes plný hnusných činů. V našem nastudování muzikálu sledujeme jak plíživě se chlapec už na konci dětství stává zločincem. Člověk se přece nenarodí jako vrah!“ uvádí režisér Lumír Olšovský k muzikálu, který je také o vášni, touze či překračování hranic.

Hlavní role v muzikálu obsadil zatím ne příliš známými mladými herci Jaroslavem Blažkem a Lukášem Kunzem. K tomu však režisér říká: „Oba však mají velice dobře nakročeno. Navíc pro tento muzikál je výhodou, že hudebně dramatické oddělení Pražské konzervatoře kluky velice dobře připravuje jak po herecké, tak i hudební stránce. Určitě ještě o nich v budoucnosti hodně uslyšíme“.

Tvůrčí tým pak doplňuje i scénografka Fortuna Hernández, kostýmní výtvarnice Lenka Kristiánová, produkční Adam Lauer. Hudební nastudování Svatopluk Kůrka.